Skip to main content

1919 yılında İtalya’nın Romentino kentinde yüksek kaliteli ipek gömleklik kumaş üreticisi olarak kurulan TESTA, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra odağını pamuklu kumaşlara çevirdi. Eşsiz mirasını ve tasarım becerisini kullanarak kısa sürede önde gelen modern bir oyuncu haline geldi.

SÖKTAŞ’ın operasyonel gücü ve mükemmel hizmetiyle desteklenen TESTA, müşterilerimize hem mevsimsel koleksiyonlarda hem de üst seviye stok servis yelpazesinde çok çeşitli yüksek kaliteli tasarımlar sunmak için mükemmel bir konumdadır.

SARTORIALE

SARTORIALE, Testa’nın stok servisinin geleneksel bölümünü oluşturur ve kendini klasik desen ve stilleri yenilemeye ve genişletmeye adamıştır. Zarif çizgilere, dokulu yapılara ve kapsamlı bir beyaz seçkisine odaklanan SARTORIALE, zamansız gömlek giyiminde son seviyedir.

İLKBAHAR/YAZ

Ketenin Yakın Doğu ve Akdeniz’deki tarihi yaklaşık 5000 yıl öncesine dayanır. Esnek ve dayanıklı lifleri  sayesinde medeniyetler tarihinde özel bir yer tutmuş, tekstilin gelenekle olan ilişkisinde önemli bir rol oynamıştır. Testa’nın %100 keten serisi, geleneğin bıraktığı yerden devam ederek canlı, parlak ve hatta sıradışı renk çeşitleriyle kapsamlı bir açılım sunuyor.

Zefir-vualleri, hafif ve havadar yaz stilinin zirvesidir. Testa’nın ikonik mirası, çiçeklerden, şallardan ve geometrik desenlerden oluşan eğlenceli baskıları kucaklamaktadır.

Testa zefir keten kumaşları ten üzerinde serin bir yaz esintisi etkisi bırakırlar. Farklı pamuk ve keten oranlarıyla doku ve ağırlık çeşitliliği sunuyoruz. Bu seride, daha rahat ve çağdaş bir stil sunan zarif dimi konstrüksüyonlara da yer verdik.

SONBAHAR/KIŞ

Testa, sonbahar/kış koleksiyonlarında seçkin malzemelerin kalitesini vurgulamaktadır. Yumuşak dokulu üst seviye gömlekler için yün ve kaşmir ile pamuk karışımları sunuyoruz. Keten, pamuk ve yün içeren lüks karışımlar, yazdan kışa geçişi kolaylaştıran dokulu bir estetik ve sade bir tazelik sunmayı amaçlıyor.

Yumuşaklık ve sıcaklık söz konusu olduğunda, flanel kumaşlar daima önde gelir. Testa, çeşitli ağırlıklarda flanel kumaşlar sunmaktadır. Teddy, 80/2 mouliné veya melanj ipliklerle birleştirdiğimiz sıcak ve keyifli bir 80/2 flanel kalitemizdir.

İncelikli ve zarif bir görünüm için özel olarak tonal mouliné iplikler geliştirdik. Çok renkli ipliklerin farklı lifleri ancak yakından incelendiğinde görülebilir. Sofistike yapılar, oxfordlar ve düz kumaşlar daha serin, sonbahar renkleri ile canlı hale getirilmiştir.

Poplin ve diğer çizgili kumaşlar hem örgülerinde hem de ilham veren renklerinde bir güncelleme içeriyor. Dimi örgülerde sıklığı yüksek, kaliteli ve çift bükümlü 100/2 iplikler kullanıyoruz. Bu sayede, yumuşak tuşeli ve son derece dayanıklı kumaşlar ortaya çıkıyor. Gömlekler, over-shirtler ve işlevsel tarza göz kırpan giysiler için idealdir.